...bo pracować można
z przyjemnością...

Co nowego

 

 


 

06.11.2014 - nowe rozporządzenie MF

 

Nowe rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, posiada już podpis Ministra i czeka na publikację.

Treść rozporządzenia: PDF  Wynika z niego międzyinymi to, że w przypadku podatników świadczących usługi:

 • naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
 • w zakresie wymiany opon lub kół,
 • w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawnych (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium A i P,
 • fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych,
 • gastronomicznych, z wyjątkiem usług świadczonych na pokładach samolotów oraz w sposób określony w poz. 43 załącznika do rozporządzenia,

korzystających do tej pory ze zwolnienia z tytułu obrotu, którzy:

 • po dniu 31 grudnia 2014 r. kontynuują świadczenie ww. usług, świadczenie tych usług jest zwolnione z obowiązku ewidencjonowania do dnia 28 lutego 2015 r.;
 • przed dniem 1 stycznia 2015 r. zaprzestali świadczenia ww. usług, a następnie, po wejściu w życie rozporządzenia (po 1 stycznia 2015 r.), świadczą te usługi, świadczenie tych usług jest zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przez okres dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik rozpoczął wykonywanie tych czynności, nie dłużej jednak niż do dnia utraty mocy zwolnień z tytułu obrotu;
 • po dniu 31 grudnia 2014 r. rozpoczynają świadczenie ww. usług, świadczenie tych usług jest zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przez okres dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik rozpoczął wykonywanie tych czynności, nie dłużej jednak niż do dnia utraty mocy zwolnień z tytułu obrotu.

Z kolei w przypadku podatników rozpoczynających po dniu 31 grudnia 2014 r. dostawę towarów lub świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, świadcząc ww. usługi, świadczenie tych usług jest zwolnione z obowiązku ewidencjonowania przez okres dwóch miesięcy następujących po miesiącu, w którym podatnik rozpoczął wykonywanie tych czynności.

 


 

04.08.2014 - projekt nowego rozporządzenia MF

 

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnienia z kas fiskalnych, które miałoby obowiązywać w latach: 2015 – 2016.

 

Kogo czeka utrata zwolnienia?

 

 

 

Ze zwolnienia ze względu na niskie obroty od 1 stycznia 2015 prawdopodobnie nie skorzystają przedsiębiorcy, którzy świadczą swoje usługi w zakresie:

 

 • naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
 • w zakresie wymiany opon lub kół,
 • w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawniczych, z wyjątkiem czynności notarialnych,
 • doradztwa podatkowego,
 • związanych z wyżywieniem tj. świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne (w tym również sezonowo) oraz usług przygotowywania żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering),
 • fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych.

 

Obowiązek posiadania kasy (bez wzgędu na obrót) dotyczyć będzie również firm realizujących dostawy:

 

 • gazu płynnego,
 • części do silników,
 • silników spalinowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych do napędu pojazdów,
 • nadwozi do pojazdów silnikowych,
 • przyczep i naczep: kontenerów,
 • części przyczep, naczep i pozostałych pojazdów bez napędu mechanicznego,
 • części i akcesoriów do pojazdów silnikowych (z wyłączeniem motocykli), gdzie indziej niesklasyfikowanych,
 • silników spalinowych tłokowych wewnętrznego spalania w rodzaju stosowanych w motocyklach,
 • sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem, anten,
 • sprzętu fotograficznego, z wyłączeniem części i akcesoriów do sprzętu i wyposażenia fotograficznego,
 • wyrobów z metali szlachetnych lub z udzialem tych metali, których dostawa nie moze korzystać ze zwolnienia od podatku,
 • zapisanych i niezapisanych nośników danych cyfrowych i analogowych,
 • wyrobów przeznaczonych do użycia, oferowanych na sprzedaż lub używanych jako paliwa silnikowe albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych, bez względu na symbol PKWiU,
 • wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2% oraz napojów alkoholowych będących mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych, w których zawartość alkoholu przekracza 0,5%, bez względu na symbol PKWiU, z wyjątkiem towarów, dostarczanych na pokładach samolotów,
 • perfum i wód toaletowych (PKWiU 20.42.11.0), z wyjątkiem towarów, dostarczanych na pokładach samolotów;

 

treść projektu rozporządzenia można przeczytać tu: PDF

 

 


 

30.07.2014 - zasilacze, baterie i klawiatury do laptopów

 

 

Szukasz dobrego jakościowo odpowiednika zasilacza, baterii lub klawiatury do Twojego laptopa - mamy prawie wszystkie "dostępne od ręki" 

Wystarczy, że skorzystasz z konfiguratora, odszukasz poszukiwany model i wyślesz zapytanie o cenę a towar możesz odebrać tego samego dnia.

 

Wypełnij pole formularza* (podaj dokładnie numer części):

Twoje imię :
Twój email :
Wiadomość :

*wszystkie pola obowiązkowe

 

 

 


 

17.07.2014 - tania kasa fiskalna - cena 350zł* ?

 

 

 Kasa fiskalna za 350zł* ? Czemu nie, zależy jak kto liczy i ile kosztuje gwiazdka przy cenie:)

 

 

Ostatnio często pojawiają się oferty kas w cenie 300,- lub 400,- złotych.  Możliwe ? Odpowiedź brzmi: Prawie TAK:)

To "prawie" polega na podawaniu ceny urządzenia po odliczeniu podatku VAT, ulgi z Urzędu skarbowego oraz podatku dochodowego.

Przykład: płacimy brutto za kasę 1596 zł  czyli netto 1290,- odejmujemy 18% podatku dochodowego (232 zł), oraz ulgę z Urzędu Skarbowego w wysokości 700zł wychodzi: reklamowane około 350zł (niestety nie zmienia to faktu, że i tak musimy wydać prawie 1600 zł + często inne koszty związane z instalacją, szkoleniem , programowaniem i fiskalizacją kasy)

 

W cenie 1100 - 1500 brutto  można już kupić niezawodną oraz prostą w obsłudze  kasę z Elzabu która posłuży przez co najmniej 5 lat pracy. 

 

Klientów szukających taniej i dobrej kasy zapraszam do skorzystania z bezpłatnej prezentacji kas Elzab bezpośrednio w Państwa firmie.

   

       


  

08.07.2014 - nowa wersja Subiekta GT

 

 

Najnowsza wersja subiekta GT 1.36 HF1  do pobrania bezpośrednio ze strony InSERTu 

Lista zmian:
http://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/subiekt_gt/ulepszenia/opis_zmian.html

Poprawka oczywiście jest bezpłatna dla posiadaczy abonamentu na ulepszenia. Roczny abonament na ulepszenia w cenie już od 175 zł netto można zamówić mailem info@3-tech.pl podając numer licencji oraz NIP właściciela programu.

 


 

01.07.2014 - pierwsza przenośna kasa z wyświetlaczem dotykowym ! - Elzab K10

 

Pierwsza kasa fiskalna na polskim rynku z panelem dotykowym TFT, który reaguje szybko i precyzyjnie. Dotykowa klawiatura przynosi intuicyjne rozwiązania znane z telefonów komórkowych i prostotę obsługi. Ilość i wielkość wyświetlanych klawiszy zmienia się kontekstowo, a kasę można wygodnie obsługiwać nawet w zimowych rękawicach. Osoby mające wcześniej kontakt z kasami fiskalnymi rozpoczynają pracę na K10 bez używania instrukcji obsługi.

 

 

 

...warto również zauważyć że K10 to jedyna chyba kasa umożliwiająca:

 • programowanie towarów na komputerze w bezpłatnym programie i przenoszenie ich za pomocą pendrive'a bezpośrednio do kasy
 • archiwizowanie zawartości kopii elektronicznej bezpośrednio na pendrive'a
 • samodzielną wymianę akumulatora kasy

 


 

 24.06.2014

 

od dzisiaj do połowy sierpnia drukarka ELZAB Omega oraz ELZAB Omega F(apteczna) w nowej rewelacyjnej cenie: 2090,- zł  teraz tylko 1790,- zł netto.

 

 


 

 

09.01.2013

 

Nowe, niższe limity zwolnień z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych w roku 2013.

Od stycznia 2013 roku zastosować należy nowe, niższe limity zwolnień z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych. Wszystko to za sprawą  rozporządzenia Ministerstwa Finansów w sprawie zwolnień z kas fiskalnych z dnia 29-11-2012roku. 

Dla podatników, którzy w 2012 r. byli zwolnieni z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, ale obrót przekroczył w 2012 r. 20.000 zł, zwolnienie traci moc 1 marca 2013 r.

Pełna treść rozporządzenia: PDF

 


 

 31.07.2012

 

Główną, przewidzianą w projekcie z 18 lipca 2012 r., zmianą jest zrównanie limit obrotu pozwalających na korzystanie ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasach fiskalnych dla podmiotów kontynuujących i rozpoczynających działalność. Zgodnie z projektem, zwolnienie obejmie podatników, których obroty – na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych – nie przekraczają 20 tys. zł w skali roku.

Zmiany dotkną więc tych podatników, którzy zgodnie z dotychczasowymi przepisami korzystali z wyższego limitu (40 tys. zł), jako kontynuujący w danym roku działalność (jeżeli wcześniej nie powstał w stosunku do nich obowiązek ewidencjonowania).

W przypadku podatnika rozpoczynającego działalność w trakcie danego roku limit będzie z kolei określony proporcjonalnie do czasu prowadzenia działalności – obecnie nie ma znaczenia to, w którym kwartale podatnik rozpoczyna działalność.

Ministerstwo Finansów planuje także nałożyć obowiązek ewidencjonowania na szkoły nauki jazdy (PKWiU 85.53.11).  Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem 2013 r.

 

 


 

 

21.03.2012

 

Już wkrótce pojawi się nowa wersja popularnej kasy Elzab Jota , nowa JOTA E produkaowana będzie w wersji 4000 i 6000 plu oraz z elektroniczną kopią.

nowa jota E

Cena kasy ustalona jest na 1450 i 1550zł netto.

 


 

 07.06.2011

 

Od 1 lipca 2011 r. obowiązywać będą nowe ceny Abonamentów na ulepszenia do programów z linii InsERT GT. Zmiana dotyczy wyłącznie ceny zakupu abonamentu po okresie dłuższym niż miesiąc od daty ważności poprzedniego abonamentu. Promocyjne ceny dla firm, które wykupią abonament do 30 dni od wygaśnięcia poprzedniego abonamentu, pozostają bez zmian. Do końca czerwca 2011 można nabyć abonamenty w aktualnie obowiązujących cenach standardowych i zaoszczędzić nawet 100 zł netto. .

 

Program Cena
Promocyjna
(do 30 dni od wygaśnięcia poprzedniego abonamentu)
Cena Standardowa Abonamentu
(do 30 czerwca 2011)
Nowa Cena
Standardowa
(od 1 lipca 2011)
Subiekt GT 175,00 zł 195,00 zł 295,00 zł
Rachmistrz GT 175,00 zł 195,00 zł 225,00 zł
Gestor GT 175,00 zł 195,00 zł 225,00 zł
Biuro GT 175,00 zł 195,00 zł 225,00 zł
Subiekt Sprint 175,00 zł 195,00 zł 225,00 zł
Rewizor GT 275,00 zł 295,00 zł 345,00 zł
Gratyfikant GT 275,00 zł 295,00 zł 345,00 zł

                                                                                                                                                                                                                                                                     Ceny netto.

Abonament na ulepszenia można zamówić mailem info@3-tech.pl podając numer licencji oraz NIP właściciela programu.

 


 

26.04.2011

 

Bogaty asortyment wag oferowanych przez ELZAB SA został teraz dodatkowo rozszerzony o modele znanego, hiszpańskiego producenta DIBAL.
Wprowadzone do nowej oferty wagi charakteryzują się
dobrze widocznym, podświetlanym wyświetlaczem LCD, możliwością  zasilana z sieci lub z wbudowanego akumulatora oraz bardzo atrakcyjną ceną:

  - DIBAL PS-50  (http://www.elzab.com.pl/waga_dibal_ps50) - 540 zł,

  - DIBAL SPC  (http://www.elzab.com.pl/waga_dibal_spc) - 680 zł,

  - DIBAL PVC-50  (http://www.elzab.com.pl/waga_dibal_pvc50) -  950 zł. (ceny netto)Waga kalkulacyjna Dibal SPC

 


 

04.04.2011


Z przyjemnością informujemy, że dostępne są już urządzenia fiskalne dedykowane dla lekarzy i prawników. Są to kasy fiskalne z kopią elektroniczną firmy Elzab Mini E.

 • dzięki funkcji easy load mechanizm drukujący pozwala na bardzo łatwą i szybką wymianę papieru - wrzuć rolkę, zamknij pokrywę i drukuj
 • wydruk paragonów z prędkością 15 wierszy/sekundę
 • wydajny akumulator Li-Ion pozwala wystawić do 1500 paragonów bez zasilania sieciowego
 • długa rolka papieru (aż 40 m)
 • idealna również do drukowania biletów - naciśnięcie jednego klawisza drukuje cały paragon (bilet)

 

30.03.2011


Od teraz istnieje możliwość zamówienia i dostarczenia po atrakcyjnych cenach rolek do kas fiskalnych.

Przy zamówieniu za min. 40zł netto transport na terenie Gliwic GRATIS! Ceny (netto/szt.) wybranych rolek:

28/30 termo - 0,49zł (karton 250szt.)

37/30 termo - 0,69zł (karton 200szt.)

38/30 termo - 0,73zł (karton 200szt.)

57/30 termo - 1,09zł (karton 120szt.)

57/40 termo - 1,54zł (karton 100szt.)

59/30 termo - 1,54zł (karton 30szt.)

76/20 1+1(z kopią) -1,25zł(karton 60szt.)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wykonanie:
Projektowanie stron www
Bezpłatny dojazd dla klientów z miast: Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tarnowskie Góry, Knurów, Pyskowice, Chorzów, Katowice, Rybnik, Mikołów, Żory i innych w aglomeracji śląskiej.